O sklepach

Firma ARTMAT to dwa dobrze znane wśród poznańskich plastyków sklepy, zajmujące się sprzedażą artykułów plastycznych. Nasza historia sięga lat osiemdziesiątych – wtedy otwarty został pierwszy sklep działający przeszło 30 lat na terenie Uniwersytetu Artystycznego (dawnego ASP). Od 2014 roku sklep zlokalizowany jest w bliskim sąsiedztwie Uniwersytetu – na ulicy 23 lutego 29/33.

Na fali dużego zainteresowania naszym asortymentem, a także chęci ciągłego rozwoju i zrzeszania jak największej liczby artystów i hobbystów działających na różnych polach sztuki od 2011 roku  prowadzimy również drugi punkt w bezpośrednim sąsiedztwie Starego Rynku – na ulicy Wodnej 24.

Staramy się tworzyć miejsca przyjazne zarówno profesjonalnym artystom, jak i osobom hobbystycznie zajmującym się działalnością twórczą. Nasz szeroki asortyment niejednego już zadziwił, zainspirował i pomógł w stworzeniu wielu prac. W obu sklepach znajdziesz farby artystyczne i hobbystyczne, artykuły rysunkowe i kreślarskie, papiery i bloki w wielu formatach, podobrazia lniane i bawełniane, sztalugi oraz szeroki wybór produktów pomocniczych. Oferujemy również możliwość zamówienia niestandardowego wymiaru passe-partout czy podobrazi, a także oprawę obrazów.

Jednak mimo wspólnego i stałego asortymentu, zarówno sklep na 23 lutego, jak i na Wodnej koncentruje się na innym obszarze działalności artystycznej.

23 lutego – Asortyment sklepu znajdującego się przy 23 lutego 29/33 dedykowany jest przede wszystkim profesjonalistom – dostaniesz tutaj płótno na metry (lniane, bawełniane, surowe, gruntowane), blejtramy umożliwiające samodzielny montaż podobrazi, akcesoria do rzeźbienia w glinie, narzędzia do technik graficznych, etc.

Wodna – Specjalnością sklepu przy Wodnej jest dostarczanie materiałów do rękodzieła i filozofii DIY, m.in. szerokiej gamy produktów do decoupage, scrapbbokingu, quillingu, embossingu, zdobienia tkanin, ceramiki, szkła czy porcelany. Również dzieci znajdą w tym miejscu wiele inspirujących i pobudzających kreatywność materiałów z działu „craft”, np. farby puchnące, stemple, farby do malowania palcami, naklejki z pianki czy papiery kolorowe.